Запис на прийом
Аборт таблетками

Медикаментозне переривання вагітності — це аборт без операції

Медикаментозний метод переривання вагітності — це метод переривання без операції. Медикаментозний аборт принципово відрізняється від хірургічного аборту: для його проведення використовуються таблетки для переривання вагітності Міфепристон та Мізопростол, він не вимагає інструментального входження в порожнину матки і застосування наркозу, що виключає багато ускладнень. Метод рекомендований Всесвітньою Організацією Охорони здоров’я як найбезпечніша форма аборту. Минуло більше 12 років з моменту першого застосування нашими гінекологами на практиці даного способу переривання вагітності і ми можемо з упевненістю сказати, що 95-98% — такий відсоток ефективності на сьогоднішній день має медикаментозний аборт. Київ — одне з перших міст України, в якому почав широко використовуватися самий щадний і безпечний метод переривання.

Медикаментозний аборт в Києві — як це відбувається

Медикаментозний аборт в місті Київ передбачає три візити до лікаря. (записатися на прийом)

Візит перший

Лікар-гінеколог здійснює консультацію пацієнтки, проводить УЗД (ультразвукове дослідження) на предмет встановлення терміну вагітності (максимум 7 тижнів) і факту того, що вагітність розвивається в матці (це обов’язкова умова). Пацієнтка підтверджує намір перервати вагітність і підписує інформовану згоду на переривання вагітності медикаментозним методом. Потім потрібно зробити аналіз крові: на групу крові, резус-фактор, реакцію Вассермана (RW), а також мазок на флору.

При відсутності протипоказань лікар дає прийняти на “легкий” шлунок від 1-єї до 3-х таблеток Міфепристона в залежності від терміну вагітності і індивідуальних особливостей організму (одна таблетка містить 200 мг Міфепристона). Ви повертаєтеся до звичного ритму життя і повинні з’явитися ще раз до лікаря через 36-48 годин. При цьому Вам відомо, куди слід дзвонити або звертатися з приводу свого стану. Важливо — не вирвати прийняті таблетки, щоб не втратити ефект від їх дії. Що може відбуватися в перші 48 годин після прийому міфепристона: запаморочення, легке нездужання, тягнучий біль внизу живота і можливо, що почнуться слабкі виділення, але це не обов’язково.

медикаментозний аборт

Візит другий

Під дією таблеток Міфепристона плідне яйце відшаровується від стінок порожнини матки. Наступний етап: необхідно його усунути з порожнини матки. З цією метою в клініці вам дадуть від 2-х до 4-х таблеток Мізопростолу (одна таблетка містить 200 мкг мізопростолу), прийом мізопростолу відбувається через 36-48 годин після прийому Міфепристона і він скорочує матку (за 2 години до і 2 години після прийому Мізопростолу не можна приймати їжу). Важливо — не вирвати прийняті таблетки, щоб не втратити ефект від їх дії. Протягом 2-4-х годин Ви перебуваєте в клініці. Саме в цей час у більшості жінок з’являються кров’яні виділення зі статевих шляхів. Коли Ви перебуваєте поза клінікою, Ви обов’язково повинні знати номер телефону лікаря, куди звертатися в разі потреби. Прийом таблеток Мізопростолу може супроводжуватися деякими симптомами, які прогнозовані і переборні:

  1. Біль. Скарги на біль і потреба в знеболюванні сильно варіює у різних жінок в залежності від емоційного типу особистості і порога больової чутливості. Рекомендується зручне сидіння або лежання; підтримка медичного персоналу або супроводжуючих близьких людей; відволікаюча музика або телевізор. При болях можна використовувати спазмолітики (но-шпа). Не рекомендується використовувати препарати з групи нестероїдних протизапальних засобів (нестероїдні протизапальні препарати), тому що вони зменшують дію таблеток мізопростолу.
  2. Підвищення температури і озноб. Мізопростол іноді є причиною підвищення температури. Таке підвищення температури не перевищує 38°С і триває не більше 2-х годин. Застосування парацетамолу усуває ці симптоми. Якщо підвищення температури понад 38°С і тримається більше 4-х годин або з’являється через день, то це не пов’язано з прийомом ліків, а сигналізує про інфекцію. Необхідно обов’язково повідомити про це гінеколога. Вам можуть призначити антибіотики.
  3. Нудота і блювання. У пацієнтки, яка прийшла на медикаментозний аборт, нудота може бути пов’язана з самою вагітністю. Однак абортивні препарати також можуть викликати нудоту, рідше блювоту. Зазвичай ці симптоми самостійно проходять; можна використовувати протиблювотні препарати.
  4. Діарея. Виникнення діареї пов’язано з прийомом таблеток мізопростолу. Зустрічається не часто, носить короткочасний характер, самостійно проходить. Лікування не потребує.
  5. Кровотеча. Переривання вагітності (звільнення порожнини матки) супроводжується кровотечою, зазвичай подібною до менструальної, але більш рясною. Однак така кровотеча зрідка призводить до зниження гемоглобіну та потребує будь-якого лікування.
  6. Рясна кровотеча зустрічається вкрай рідко, може бути у пацієнток з порушенням згортання крові. Необхідно знати, що рясною кровотеча вважається в тому випадку, якщо протягом години повністю просочуються кров’ю дві гігієнічні прокладки максимального розміру, і це триває два години поспіль і більше. В такому випадку вам необхідно зв’язатися з вашим гінекологом. Лікарем можуть бути використані додатково препарати, що скорочують матку або, при тривалій кровотечі, запропоновано вишкрібання стінок порожнини матки.

Візит третій

На третю консультацію Вам ОБОВ’ЯЗКОВО необхідно прийти на 10-14 день після першої консультації, навіть якщо Вас нічого не турбує, щоб уникнути можливого розвитку інфекційного процесу в матці та інших важких ускладнень неповного аборту. Всі ускладнення після проведення медикаментозного аборту розвиваються тільки при неповному аборті і тільки, якщо жінка не приходить вчасно на повторну консультацію до гінеколога. Деякі жінки чомусь ігнорують цю рекомендацію і не з’являються вчасно на третю консультацію до гінеколога. Тільки у цих жінок можливий розвиток ускладнень, тому що у них вчасно не виявлять залишки плідного яйця в порожнині матки. Якщо Ви будете виконувати всі рекомендації лікаря, ускладнень у Вас не буде.

Візит в медичний центр необхідний для оцінки ефективності медикаментозного переривання вагітності: повний аборт, неповний аборт, зберігається вагітність. Як вже було сказано, ефективність методу становить 95-96% (відбувається повний аборт). У разі неефективності методу (неповний аборт, зберігається вагітність) через 14 днів після прийому таблеток міфепристону, жінка повинна завершити аборт хірургічним шляхом або вакуум регуляцією.

Під час медикаментозного переривання вагітності рекомендується:

Обов’язковою вимогою є відмова від прийому алкоголю в будь-якому вигляді і будь-якій кількості, обмеження куріння до повного закінчення методу медикаментозного переривання вагітності.

Виділення і регули після медаборту

У 80% жінок до 7-го дня після прийому таблеток міфепристона відбувається повний аборт і кров’яні виділення припиняються. До 14-го дня після прийому міфепристона у 96,6% жінок відбувається повний викидень. Мізерні сукровичні виділення після медикаментозного аборту можуть тривати до наступних регул. Наступні після медикаментозного аборту місячні повинні початися приблизно через термін, тривалість якого для вас є нормальним циклом, з можливою затримкою до 10 днів. Однак не в усіх перші місячні після медикаментозного переривання можуть початися відразу, приблизно у 13% пацієнтів перші місячні починаються через 60-65 днів після аборту.

Можливі ускладнення при проведенні процедури медикаментозного аборту:

УВАГА!

Деякі клініки в інтернеті вказують “Вартість медикаментозного аборту — 1500 грн.”, але чомусь забувають вказати, що це вартість без УЗД, консультації та аналізів. Остерігайтесь клінік, в яких використовують незареєстровані в МОЗ України Міфепристон і Мізопростол.

ВІДПОВІДІ НА ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ ПАЦІЄНТОК

На який день затримки місячних краще записуватися на медаборт?

У мене була затримка менструації. Я купила в аптеці тест на вагітність, і він показав, що я вагітна. Чи достатньо такого підтвердження вагітності, щоб перервати її медикаментозним методом?

Чи можливо за допомогою тесту для визначення вагітності переконатися в тому, що плідне яйце після медикаментозного переривання вагітності вийшло повністю?

Чи зможу я вийти на роботу після прийому міфепристона?

Чи можу я скористатися міфепристоном, якщо я курю більше 10 сигарет в день?

Що мені робити, якщо після прийому міфепристону мене вирвало?

Чи можна застосовувати препарат жінкам, які годують ? У мене затримка 4 дні, оберігалися поєднанням обчислення небезпечних днів і презервативом. Презерватив зісковзнув … День був “граничний” — якщо овуляція злегка змістилася, цілком може статися вагітність. Але другу дитину поки не плануємо, першого ще годую грудним молоком. Показаний мені медикаментозний аборт?

Чи пов’язана ця процедура з сильними болючими відчуттями?

Чи повинна я зберігати постільний режим після прийому препарату?

Чи може викликати цей метод рясні кровотечі?

Після медикаментозного аборту жахливий побічний ефект — прийшли перші після аборту місячні і вже 15 днів йде кров. Чи нормально це?

Якщо викидень не відбудеться в той момент, коли я буду перебувати в клініці, як я дізнаюся, що він дійсно стався?

Чи існує небезпека безпліддя після прийому міфепристона?

У яких країнах застосовується міфепристон?

Джерела:
(1) ВООЗ. Безпечний аборт: рекомендації для систем охорони здоров’я з питань політики і практики. — 2-е вид. — 2012 р.
(2) Верховна Рада України. Про затвердження клінічного протоколу “Комплексна допомога під час небажаної вагітності”. Наказ №1177 МОЗ України від 31.12.2010 р.