Запізнілі і нерегулярні менструальні цикли

Главная / Все статьи / Запізнілі і нерегулярні менструальні цикли

Автор: Олег Животок

Є багато причин, з яких ваш менструальний цикл (МЦ) може бути запізнілим або нерегулярним. Хоча вагітність є однією з причин, ваш спосіб життя і медичні фактори також можуть бути причиною.

У цій статті ми пояснимо деякі з найбільш поширених причин, чому МЦ може бути запізнілим або нерегулярним.

Що таке нерегулярний МЦ?

Регулярні МЦ починаються між 3 і 5 тижнями з початку останнього МЦ. Нерегулярний МЦ, коли ваш період настає раніше чи пізніше, ніж регулярні МЦ.

Чому мій МЦ запізнілий або нерегулярний?

Причини способу життя:

  • Стрес – стрес, що виникає вдома, на роботі або в інших сферах вашого життя, може вплинути на ваші гормони і гіпоталамус (частина мозку, яка контролює ваш МЦ). Стрес є найбільш поширеною причиною нерегулярних МЦ.
  • Втрата або надбавка в вазі – різкі зміни у вашій вазі можуть змінити роботу вашого організму і зупинити овуляцію. Це також відноситься до жінок, які страждають розладами харчової поведінки, такими як анорексія або булімія.
  • Занадто багато вправ – якщо ви багато вправляєтеся або ви збільшили обсяг вправ за короткий проміжок часу, ваші місячні можуть припинитися.
  • Позмінна робота – робочі вечора і ночі можуть вплинути на ваші внутрішні біологічні годинники і ваш МЦ.
  • Подорожі – поїздки у відпустку, особливо поїздки в різні часові пояси, можуть вплинути на ваші внутрішні біологічні годинники і, що найбільш важливо, на ваші гормони. Ваш МЦ, ймовірно, повернеться до норми, коли ваше життя повернеться в нормальне русло.

Медичні причини:

  • Вагітність – пізній МЦ часто є ранньою ознакою вагітності. Якщо ви вважаєте, що є ймовірність, що ви можете бути вагітною, пройдіть тест на вагітність або запишіться на прийом до гінеколога.
  • Синдром полікістозних яєчників (СПЯ) – СПЯ порушує ваш рівень гормонів. Маленькі кісти можуть утворитися на ваших яєчниках, що може призвести до нерегулярної овуляції (вивільненню яйцеклітин) або повністю її зупинити. Якщо ви також помітили інші ознаки, такі як збільшення кількості волосся на обличчі і тілі, і погіршення стану прищів, вам слід записатися на прийом до лікаря.
  • Рання менопауза – менопауза зазвичай починається між 45-ту і 55-ма роками. Рання менопауза – це коли у жінок починають проявлятися симптоми з 40 років і включають в себе пропущені місячні.
  • Проблеми зі щитовидною залозою – надмірна або недостатня активність щитовидної залози може викликати запізнілі або нерегулярні місячні. Оскільки щитовидна залоза контролює обмін речовин в організмі, рівня гормонів це також може торкатися.

Якщо у вас виникає тільки три або чотири МЦ на рік, або якщо у вас тривають нерегулярні МЦ, запишіться на прийом до гінеколога чи вашого терапевта.