Запис на прийом
Планування вагітності майбутнім батькам

Планування народження дитини починається не тоді, коли ви вже робите спроби завагітніти, а коли ви забігаєте думками в майбутнє і починаєте піклуватися про свій організм, готуючи його до вагітності. Серйозні думки про здоров’я майбутнього малюка часто приходять разом з вагітністю, коли змінити що-небудь буває пізно. За даними медичної статистики у абсолютно здорових молодих людей ризик народити неповноцінну дитину становить 5%. Якщо родина не потрапляє в ці відсотки, то це звичайно, небагато. А якщо потрапляє?

ЗАПИСАТИСЯ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ ДО ДОСВІДЧЕНОГО ГІНЕКОЛОГА

консультация гинеколога

У всьому світі вже давно прийнято говорити про плановану вагітність. Подружня пара, готуючись до вагітності, повинна пройти повне медичне обстеження ще до зачаття дитини, щоб запобігти можливим проблемам в майбутньому.

Група ризику:

Звичайно ж, для початку потрібно відвідати лікарів і обстежитися відповідно до їх рекомендацій. Причому, це повинен бути не тільки гінеколог, але також терапевт, стоматолог і ЛОР: краще всі проблеми, які накопичилися, виявити і вилікувати до зачаття, щоб потім з повним правом насолоджуватися прекрасним періодом вагітності. Для зачаття необхідно вести правильний спосіб життя. Але в наш час дуже мало хто думає про підготовку до пологів, а відсоток тих, хто готується до зачаття ще менше; більшість пар, які готуються до зачаття — це ті пари у яких воно само по собі не відбувається.

Але є питання, пов’язані з підготовкою до свідомого зачаття і не пов’язані безпосередньо з лікуванням та медичними діагнозами.

В середньому найбільш сприятливі для зачаття дні — це за 16-14 днів до початку наступного місячного циклу. Але в принципі вагітність може наступити в будь-який день. Це залежить від особливостей циклу жінки і від фертильності (здатності до запліднення) чоловіка. Однак вагітність може не наступити відразу в перший період овуляції, тому що навіть у здорових молодих жінок у році є 1-2 цикли, в які овуляції (вихід яйцеклітини) не відбувається. Також на цей період можуть вплинути й інші фактори: стрес, депресія, зміна клімату і т.д.

Кращою підготовкою до вагітності є здоровий спосіб життя, який включає в себе безліч факторів — харчування, фізичну активність, душевну рівновагу, лікування хронічних захворювань, зміну важкої та шкідливої для здоров’я роботи.

За 2-3 місяці до зачаття і в перші 3 місяці вагітності необхідно їсти продукти, що містять фолієву кислоту, наприклад: свіжу зелень, капусту, буряк, моркву, картоплю з шкіркою, горох, боби, цільнозернові продукти, висівки, насіння та горіхи.

Не рекомендується вживати багато печінки, тому що в ній міститься дуже багато вітаміну А, що є шкідливим майбутній дитині.

Вегетаріанство не заважає зачаттю і успішної вагітності, якщо у жінки правильно збалансовано харчування.

Також, необхідно вилікувати зуби у всієї родини і стежити за ними уважно. Обов’язково тим, хто страждає на хронічні захворювання носоглотки, потрібно проводити профілактику загострень. Захворюваність стафілококовою та стрептококовою інфекцією у новонароджених можна було б значно знизити, якби родина не була сама джерелом інфекції.

І складаючи програму з підготовки до вагітності, не забувайте про дуже важливий її пункт — позитивний психологічний настрій. Сміливо мрійте про майбутнє малюка, разом з чоловіком уявляйте, як ви будете гуляти з маленьким, купати його, радіти його першим успіхам. І ваші мрії обов’язково втіляться у життя!