Ускладнення хірургічного аборту або вакуумний аборт, як щадна альтернатива на термінах від 8 до 12 тижнів вагітності?
Хірургічний аборт, що виконується до 12 тижнів вагітності, є традиційним методом переривання вагітності. Розрізняють два методи хірургічного аборту: вакуумний аборт (вакуум аспірація) і вишкрібання стінок порожнини матки.
Вакуумна регуляція виконується при терміні вагітності до 8 тижнів по УЗД, хороші гінекологи виконують вакуумний аборт аж до 12 тижнів по УЗД. Операція полягає в аспірації плідного яйця з порожнини матки за допомогою негативного тиску вакуум-апарату, процедура проводиться в стаціонарі з використанням як місцевого так і внутрішньовенного наркозу.
Вишкрібання стінок порожнини матки, видалення плідного яйця за допомогою хірургічних інструментів — це і є хірургічний аборт. Дану операцію проводять при терміні 8-12 тижнів вагітності в стаціонарі з використанням внутрішньовенного наркозу.
Наслідки (ускладнення), які можуть виникнути при виконанні хірургічного аборту:
- Механічна травма матки і шийки матки хірургічними інструментами, що вводяться в порожнину матки, аж до перфорації матки — проникаючого поранення матки з можливістю травми сусідніх органів.
- Кровотеча може розвинутися внаслідок травми матки і її судин, залишків плідного яйця в порожнині матки, порушення згортання крові. Кровотеча часто вимагає повторного хірургічного втручання.
- Залишки плідного яйця в порожнині матки, наявність яких вимагає повторного вискоблювання стінок порожнини матки та проведення антибактеріальної терапії.
- Гематометра — скупчення згустків крові в порожнині матки. Дане ускладнення виникає при скруті спорожнення матки, яке може виникнути внаслідок спазму шийки матки або при загині матки. Звільнення порожнини матки від згустків крові досягається лікарськими препаратами або шляхом повторного розширення шийки матки за допомогою інструментів.
- Запальні захворювання (запалення матки і придатків матки) часто виникають в результаті хірургічного аборту, тому що операція пов’язана з проникненням в порожнину матки та її травмою.
- Наркоз, застосовуваний під час операції, також може стати причиною ускладнень.
- Ризик інфікування гепатитами і ВІЛ-інфекцією існує при будь-яких хірургічних втручаннях.
Віддалені наслідки хірургічного аборту:
- Хронічні запальні процеси внутрішніх статевих органів.
- Дисфункція яєчників з порушенням менструального циклу.
- Позаматкова вагітність.
- Безпліддя.
- Истмико-цервікальна недостатність (неспроможність шийки матки) при наступних вагітностях може привести до мимовільного викидня.
- Аномалії родової діяльності при наступних пологах.
- Кровотечі при наступних пологах.
- Психологічні проблеми: стрес, депресія, відчуття провини та інше.
Джерела:
(1) ВООЗ. Небезпечний аборт.
(2) Вікіпедія. Аборт.