Запис на прийом
Вагінальні виділення – вчимося розрізняти нормальні від не нормальних

Вагінальні виділення нормальні і допомагають зберегти вологість і комфорт в піхві.

Вагинальные выделения

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ГІНЕКОЛОГА

ЩО НОРМАЛЬНО?

Нормальні виділення з піхви прозорі або білі. Коли вони висихають на нижній білизні, вони виглядають жовтими і мають легкий запах. Виділення з піхви допомагають зберегти вологість і комфорт в піхві. Вони змінюються протягом усього менструального циклу. Під час піку овуляції, приблизно за 15 або 16 днів до менструації, виділень стає більше. Вони слизькі і чисті. Багато корисних бактерій живе в піхві. Вони тримають шкідливі бактерії під контролем. Вони викликають легкий запах, який абсолютно нормальний. Нормальні виділення з піхви можуть змінюватися з кожним днем.

Виділень зазвичай більше, якщо:

Виділень зазвичай менше, якщо:

ЩО НЕ НОРМАЛЬНО?

Виділення з піхви не є нормальним, коли вони:

Також не нормально, якщо:

Будь-який з них може бути ознакою інфекції. Якщо ви помітили будь-який з них, зверніться до лікаря. Це дуже важливо, якщо ви вважаєте, що у вас може бути інфекція, що передається статевим шляхом (ІПСШ). Ваш гінеколог обговорить ваші проблеми, перевірить область статевих органів і проведе мазки на наявність інфекції. Також можуть бути проведені і інші тести.

ПРОПОЗИЦІЇ ДЛЯ ВАГІНАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я

ЗАГАЛЬНІ ВАГІНАЛЬНІ ІНФЕКЦІЇ

Молочниця, також звана кандидою – дріжджова або грибкова інфекція. Нормально мати молочницю в піхві і кишечнику, але іноді Candida зростає занадто сильно і викликає проблеми.

Це може статися, якщо:

Молочниця не є ІПСШ.

У деяких жінок можуть бути:

Молочниця зазвичай лікується кремом або свічками, які ви кладете в піхву, або таблетками орально. Ви можете купити їх в аптеці або отримати рецепт у гінеколога. Щоб зменшити роздратування, додайте жменю солі в ванну з водою. Деякі жінки знаходять корисними природні засоби.

Зверніться до гінеколога, якщо:

БАКТЕРІАЛЬНИЙ ВАГІНОЗ

Бактеріальний вагіноз також відомий як гарднерелла. Зміни балансу нормальних вагінальних бактерій можуть викликати бактеріальний вагіноз. Це не ІПСШ.

У деяких людей може бути:

Зазвичай його лікують таблетками, Вам потрібно просто буде звернутися до лікаря, щоб отримати рецепт на ці таблетки.

СЕКСУАЛЬНО ПЕРЕДАНІ ІНФЕКЦІЇ

Багато ІПСШ, такі як гонорея і хламідіоз, не мають симптомів. Однак у деяких людей вони можуть викликати:

Якщо є найменша ймовірність того, що у вас є ІПСШ, зверніться до гінеколога для перевірки.