Спонтанна вагітність у неповнолітніх дівчаток – як вчинити?

Главная / Все статьи / Спонтанна вагітність у неповнолітніх дівчаток – як вчинити?

Автор: Олег Животок

В першу чергу, в цій статті ми торкнемося проблеми спонтанної вагітності у неповнолітніх дівчаток бо, саме ця частина прекрасної половини людства страждає від таких ситуацій і часто приймає неправильні, часом навіть безглузді рішення, які можуть серйозно зашкодити їхньому здоров’ю. І тоді вже страждають всі близькі для них люди, особливо батьки.

Отже, давайте розглянемо основні питання і знайдемо на них відповіді:

Чи повинна я турбуватися про те, що завагітнію, якщо у мене є сексуальні контакти?

 • ТАК. Вам слід турбуватися про те, що Ви завагітнієте, якщо ви вступаєте в статевий контакт і не використовуєте презервативи або протизаплідні засоби при кожному статевому контакті.

Чи можу я завагітніти під час менструації?

 • ТАК. Ви можете завагітніти, навіть якщо у вас менструація або будь-яка вагінальна кровотеча. Наприклад, у жінки може бути вагінальна кровотеча, коли у неї овуляція. Можна завагітніти в будь-який час, коли у вас є вагінальні зносини, тому важливо використовувати протизаплідні засоби КОЖЕН раз, коли ви займаєтеся сексом.
 • У самок є яйцеклітина, у самців – сперма: у самок по обидва боки матки знаходяться два маленьких виноградних яєчника всередині живота. Ви народжуєтеся з яєчниками, а вони наповнені сотнями тисяч яйцеклітин. Коли ви досягаєте статевої зрілості, ваші яєчники виробляють естроген. Раз на місяць ваші яєчники випускають одну з дозрілих яйцеклітин. Це називається овуляцією.
 • У хлопців два яєчка в мошонці. Сперма виробляється всередині яєчок. На відміну від жінок, які зазвичай випускають тільки одну яйцеклітину в місяць, чоловіки можуть випускати тисячі сперматозоїдів з кожною еякуляцією.

Що відбувається, коли яйцеклітина і сперма зустрічаються?

 • Чоловік випускає сперму, коли він еякулює, а жінка випускає яйцеклітину кожен місяць, під час овуляції. Необхідно мати один сперматозоїд, щоб запліднити яйцеклітину. Таким чином, якщо яйцеклітина і сперма зустрічаються, запліднена яйцеклітина переміщається по фаллопієвій трубі і імплантується в слизову оболонку матки. Якщо це станеться, жінка завагітніє. На ранніх стадіях вагітності запліднену яйцеклітину називають «зародком». У міру того, як зародок стає старше, його називають «плодом». Для заплідненої яйцеклітини потрібно близько 9 місяців, щоб вирости в повноцінну дитину.

Як жінки вагітніють?

 • Ви можете завагітніти, якщо у вас є статевий акт, і чоловік випускає свою сперму в піхву.
 • Ви також можете завагітніти, якщо чоловік видалить свій пеніс з піхви, перш ніж випустить сперму. Це тому, що рідина, яка виходить із статевого члена до еякуляції, може мати залишки сперматозоїдів (від попередньої еякуляції).
 • Ви навіть можете завагітніти, якщо у вас немає вагінальних зносин! Це може статися, якщо чоловік випускає свою сперму на ваше тіло, але недалеко біля вашого піхви, тому що сперма може знайти свій шлях до яйцеклітини.

Як проводиться тест на вагітність?

 • Для перевірки на вагітність можна зробити аналіз сечі або крові. Ви можете купити тест на вагітність і перевірити це самостійно. Тест перевіряє наявність певного гормону в вашій сечі (ХГЧ) і може зафіксувати позитивне значення навіть до очікуваних місячних, але вам потрібно знати, коли ці місячні повинні були наступити.

Як скоро я можу здати тест на вагітність?

 • Хоча багато домашні тести на вагітність стверджують, що дають позитивні результати вже в перший день затримки місячних, дослідження показують, що краще почекати один тиждень затримки місячних.

Що мені робити, якщо я вагітна?

 • Найважливіше, що ви повинні зробити, якщо ви думаєте, що ви вагітні, – це записатися на прийом до лікаря. Для вас дуже важливо, якомога швидше отримати медичну допомогу, щоб ви могли пройти ще один тест на вагітність і обговорити можливі варіанти з вашим лікарем. Почніть приймати полівітаміни (якщо ви їх ще не приймали) і переконайтеся, що ви не п’єте алкоголь, наркотики і не курите. Якщо ви завагітніє, вам належить прийняти важливі рішення.

Що буде з моїм тілом, якщо я завагітнію?

 • Є багато змін, які відбудуться в вашому тілі, якщо ви завагітнієте. Ви можете відчувати себе дуже втомленою, надмірно голодною або нудотною (почуття, що ви хочете, щоб вас вирвало). Ваші груди можуть стати більше і відчувати себе більш чутливими, і у вас можуть бути болі в животі, такі як при менструації.

Підлітки більше схильні до ризику проблем зі здоров’ям?

 • Вагітні підлітки мають більше шансів мати проблеми зі здоров’ям, ніж дорослі жінки. Це вірно, тому що вони все ще ростуть і мають більше потреб в харчуванні, і вони часто чекають довше, ніж повинні, щоб отримати допологову допомогу, якої вони потребують. Іноді підлітки можуть курити, вживати алкоголь або вживати наркотики (нелегально) і не знати, що вони вагітні. Підлітки, які завагітніли, мають більш високий ризик ускладнень, ніж дорослі жінки, в тому числі: проблеми зі здоров’ям, такі як анемія, високий кров’яний тиск, діабет, передчасні пологи, соціальні та емоційні проблеми, такі як втрата підтримки з боку батьків / опікунів або партнера, депресія і почуття самотності, проблеми з житлом і грошима – неможливість дозволити собі орендну плату, купувати такі речі, як підгузки, одяг та їжу.

У мене буде менструація, якщо я вагітна?

 • Коли ви вагітні, слизова оболонка матки не руйнується, тому у вас не буде менструального циклу (менструації). Тим не менш, деякі вагітні жінки мають «плямистість» (кровотеча, яка легше, ніж менструація). Іноді це зауваження є помилковим протягом певного періоду, і ви можете не усвідомлювати, що ви вагітні. Якщо ви помітили, і є ймовірність, що ви можете завагітніти, дуже важливо повідомити про це вашому лікарю!

Чи буде у мене ранкове нездужання, якщо я вагітна?

 • Ранкове нездужання – це нудотне почуття, яке відчувають деякі жінки під час вагітності. Деякі жінки можуть вирвати. Однак не всі вагітні жінки мають ранкове нездужання – деякі ніколи його не спостерігають. Вагітні жінки, у яких є ранкове нездужання, зазвичай відчувають себе набагато краще після першого триместру (перших 3 місяців вагітності). Хоча люди називають це нудотне почуття «ранковою нудотою», це може статися в будь-який час дня чи ночі.

Як мені сказати моєму партнерові, що я вагітна?

 • Тут немає жодної відповіді на це питання. Те, як ви розповісте людині, від якого завагітніли, залежить від ваших відносин з ним. У вас з ним довгострокові відносини або це було випадково? Чи були ці відносини взаємоповаги або образливими? Він той, від кого ви зможете отримати підтримку, або ви не впевнені? Ви впевнені, що він та людина, яка зробила Вас вагітною? Якщо ви відчуваєте, що у вас з ним добре порозуміння, ви можете знайти спокійне місце і час, щоб поділитися своїми новинами і почати говорити про те, що може бути наступним кроком. Однак, якщо ви і він погано спілкуєтеся або відчуваєте себе небезпечно, ви можете сказати йому про це тільки тоді, коли у вас є підтримка дорослого або її немає взагалі.

Як мені розповісти батькам або опікунам про вагітність?

 • Якщо ви вагітні, важливо якомога швидше отримати медичну допомогу, щоб ви могли дізнатися про свої можливості. Найкраще отримати підтримку від ваших батьків, опікунів або інших довірених осіб. Якщо ви турбуєтеся про свою безпеку або боїтеся розповісти своїм батькам, ви можете спочатку поговорити з дорослим, з яким ви відчуваєте близькість чи зі своїм лікарем. Після цього, можливо, Ви зможете вирішити, чи хочете ви сказати про вагітність своїм родичам. Ви можете вирішити поговорити зі своїми батьками / опікунами про прийняття рішення про вашу вагітність, або Ви можете спочатку обдумати всі можливі варіанти, а потім поговорити з ними.

Що, якщо я не хочу говорити своїм батькам або законним опікунам, що я вагітна?

 • Ви маєте право не говорити своїм батькам або законним опікунам, що ви вагітні. Однак пам’ятайте, що якщо ви вирішите продовжити вагітність, ваші батьки в кінці кінців дізнаються про це. Якщо ви вирішили зробити аборт, поговоріть зі своїм лікарем про те, які закони діють у вашій країні, чи зможете Ви, наприклад, самі прийняти рішення зробити аборт, відповідно до законів тієї країни, де Ви перебуваєте. Більшість батьків зможуть допомогти вам продумати всі можливі ваші варіанти і отримати необхідне медичне обслуговування. Вагітні підлітки потребують великої підтримки близьких родичів у своєму житті. Можливо, ви будете нервувати через бесіди з батьками або опікунами по такому важливому питанню, як вагітність, але це – нормально.

Головне, не залишайтеся сама з собою наодинці, не намагайтеся самостійно вирішити Вашу проблему.