Переривання вагітності таблетками на ранньому терміні. Всі ЗА і ПРОТИ

Главная / Все статьи / Переривання вагітності таблетками на ранньому терміні. Всі ЗА і ПРОТИ

Автор: Олег Животок

Відразу хочу акцентувати Вашу увагу на те, що в цій статті я не в якому разі не веду пропаганду “ЗА АБОРТ”, аж ніяк — я проти аборту, як явище.

Але бувають ситуації, коли аборт необхідно зробити з будь-якої причини, приклад: якщо майбутня мама перехворіла якоюсь хворобою і при цьому приймала ліки, які можуть сильно нашкодити дитині або вагітність небажана по якійсь причині і т.д.

Моя особиста думка: Ваш майбутній малюк повинен бути бажаним (можливо навіть стать майбутньої дитини повинна бути “запланованою”), тоді він буде рости щасливим і батьки будуть ловити “кайф” від процесу виховання.

Я знаю, що багато хто,прочитавши цю статтю, будуть сильно обурюватися. Але у мене є для них одна відповідь: “Якби кожен, хто засуджує аборт, взяв одну дитину з дитячого будинку (особливо маленьких діток, від яких відмовилися молоді “мамашки “), то уявляєте наскільки менше у нас в Україні було б дитячих будинків? ”

Тепер давайте поговоримо про способи переривання вагітності. Існують два можливі способи переривання вагітності: хірургічна операція з вискоблюванням порожнини матки і медикаментозний метод.

Довгий час хірургічна операція була єдиним способом перервати вагітність. Як будь-яка операція, аборт може представляти серйозну загрозу життю жінки. До сих пір в структурі жіночої смертності аборт становить 18,5%.

Ускладнення після хірургічного аборту бувають двох видів: ранні та пізні. Ранні розвиваються під час аборту або відразу після нього, а пізні виявляються через деякий час, іноді через роки після операції. Ускладнення після аборту — не таке вже рідкісне явище.

 • Ранні ускладнення хірургічного аборту

Найстрашніше ускладнення аборту — порушення цілісності стінки матки (перфорація) та її розрив. Перфорація може привести до пошкодження великих судин, кишечника, сечового міхура і запалення очеревини (перитоніту). Врятувати життя жінки в такій ситуації може тільки ампутація матки.

Найбільш часті ускладнення — кровотеча, ушкодження шийки матки, порушення згортання крові, емболія (закупорка судин). Досить часто трапляється неповний витяг плідного яйця. Крім того, після аборту загострюються хронічні захворювання статевих органів (сальпінгоофорит, ендометрит і т.д.). Значно більш серйозну небезпеку становить занесення інфекції в матку під час аборту (інфікований аборт). Якщо бактерії проникли в матку, то є велика ймовірність її запалення або запалення яєчників та їх придатків. Найчастіше інфекція не заноситься інструментами (вони стерильні), а проникає з піхви після розкриття шийки матки.

 • Пізні ускладнення хірургічного аборту

До них відносяться запальні захворювання статевих органів, гормональні порушення, ендометріоз, дисфункція яєчників, безплідність, ускладнений перебіг наступних вагітностей, невиношування вагітності, збільшується ризик утворення пухлин молочних залоз, шийки і тіла матки. Після аборту різко зростає частота позаматкових вагітностей.

Медикаментозний аборт — це найсучасніший спосіб переривання вагітності на ранньому терміні. Відсутність хірургічного втручання з усім комплексом різноманітних ускладнень — ось головна відмінність медикаментозного аборту від аборту традиційного, хірургічного (або механічного).

Світова статистика свідчить, що все більше жінок вдаються саме до медикаментозного аборту. Так, у Франції 80% переривань вагітності проводиться даним методом, в Китаї проведено понад 5 мільйонів медикаментозних абортів.

Переваги медикаментозного аборту:

 • дозволяє перервати вагітність на дуже ранніх термінах, тому гормональний стрес для організму мінімальний;
 • виконується медикаментозний аборт на терміні не більше 63 днів затримки, рахуючи від першого дня останньої менструації, коли плідне яйце ще слабо прикріплений до матки, і не настали виражені гормональні зміни в організмі жінки,
 • не вимагає анестезії та хірургічних втручань,
 • виключається ризик таких ускладнень, як інфікування, спайкові процеси, травматизація порожнини матки, розвиток ендометриту,
 • виключений ризик розвитку вторинного безпліддя,
 • відсутня ймовірність зараження вірусними інфекціями (гепатитом, ВІЛ),
 • практично не відрізняється від рясної менструації і психологічно сприймається як природний процес,
 • не потрібно лягати в стаціонар,
 • для жінок в юному віці, вимушених перервати небажану вагітність,
 • це найоптимальніший вихід з положення.

Після аборту матка знаходиться в роздратованому стані, і потрібно кілька тижнів для того, щоб її стан нормалізувався. Імунітет організму знижений, йде відновлення нормальних функцій дітородної системи. У цей період слід приділяти особливу увагу своєму здоров’ю. У разі підвищення температури або при сильних болях і рясних кров’яних виділеннях слід, не відкладаючи, звернутися до лікаря, який виконав аборт.
Самостійні спроби провести медикаментозний аборт можуть закінчитися серйозними ускладненнями.

З огляду на високий ризик важких наслідків для здоров’я, вибір жінки, яка зважилася на аборт, по можливості, повинен падати на безопераційні методи.