Останні питання

МА при мастопатии и эндометриозе матки в 42 года

МА при мастопатии и эндометриозе матки в 42 года, какие могут быть последствия и так ли это безопасно?

Вика

Тривалі виділення після МА, що робити?

Добрий вечір, медикаментозний аборт, термін 6 тижнів. Лікар 5.03.2021 після огляду і УЗД дала випити одну таблетку, 7.03.2021 сказала ще розсмоктати раненько 2 таблетки, і дві поставити вагінально, через годинки пів почалися сильні болі, які з кожним разом посилювалися, так як я народжувала, то було схоже до схваток, болі були такі сильні, що почалася рвота і діарея. Почалися кров'яні виділення, терпіла годин 4, потім вже не могла терпіти, і дали укол кетанов, ще годинку болів і почало проходити, виділення йшли але невеличкі, 14.03. віділення невеличкі темно-червоного кольору із неприємним запахом, 16.03 займалися статевим акт і на другий день почалися великі виділення, згустки крові так вже чотири дні і все без змін, виділення йдуть у великій кількості, нічого не болить, неприємний запах пропав, на огляд до гінеколога через 2 дні.

Анна

Вопросы по поводу МА

Добрый день. Скажите можно ли проводить медикаментозный аборт, около 10 дней после принятия Эскапеля прошло, подозреваю беременность. Эскапель вышел неэффективным, принимался в течении нескольких часов после ПА. Видимо была овуляция уже. Вопрос второй. У меня дисплазия шейки первой степени, CIN1. Уже проводилось лечение, CIN1 ещё есть, сказали наблюдать, но пока ничего страшного, раз в пару месяцев хожу к гинекологу. Очень переживаю на счёт МА и возможных осложнений.

Имя

Бесплодие

Здравствуйте.  Делала медикаментозный аборт два раза. В 2017 и в 2019 годах. Но после этого у меня гормональный сбой. Отсутствие овуляции. Сейчас хочу забеременеть, но никак не получается. Мне не помогла даже стимуляция овуляции. Фолликул либо не созревает, либо наоборот перерастает в кисту. И так каждый месяц. Скажите пожалуйста, как мне нормализовать гормональный фон и овуляцию. Неужели после МА это не исправить. Ведь уже 2 года прошло.

Зебо

После медикаментозного аборта долго идёт кровь

Здравствуйте. 18.02. был сделан медикаментозный аборт, начались выделения, первый день шли сгустки на второй как обычные месячные. Выделения шли у меня 14 дней, пошла на УЗИ — показало что все чисто. На следующий день опять пошли выделения, через пару дней закончились и так почти месяц. Что это? Подскажите пожалуйста.

София

АБОРТ В КИЄВІ


Пакет «Медикаментозний аборт — все включено»
2300 грн.


Єдина ціна медикаментозного аборту в м.Київ терміном до 7 тижнів вагітності, конфіденційно і без прихованих доплат.

У нас Ви гарантовано отримуєте повне спостереження, всі консультації лікаря, повний УЗД — моніторинг, таблетки (застосовуються тільки офіційно зареєстровані в Міністерстві охорони здоров'я України), аналізи: мазок на флору і цитологію.

Ми рішуче проти застарілого способу переривання — хірургічного аборту, тому тільки щадні методи переривання: медикаментозне переривання вагітності (до 7 тижнів вагітності згідно з протоколом №1177 МОЗ України від 31.12.2010 р.) або вакуумний аборт (вакуумна регуляція), але до 12 тижнів вагітності. Ціна вакуумного аборту в Києві в залежності від терміну вагітності:

Місія проекту "MedAbortHelp": надати інформацію по більш безпечним видам переривання вагітності — медикаментозному аборту і вакуумному аборту в доступній формі, рекомендувати гінеколога з великим досвідом і відмінною репутацією, застерегти від можливих ускладнень, а також позбавити Вас від зайвих витрат коштів.

Автор: Олег Животок

Щадні види аборту


Аборт — це медична маніпуляція, штучне переривання вагітності. Як і будь-яка інша медична маніпуляція, вона має свої показання, протипоказання і ускладнення.

Щадні види аборту: найбезпечніший — медикаментозний аборт і менш травматичний — вакуумний аборт, інші види аборту ми навмисно пропонувати не будемо, бо вони є більш небезпечними і несуть безліч ускладнень і наслідків в будь-якій їх прояві.

Термін "медикаментозний аборт" або "медаборт" означає переривання вагітності лікарськими препаратами замість хірургічного видалення плоду.

Переривання вагітності на ранніх термінах — питання актуальне на сьогоднішній день в сучасному суспільстві . Одним з найпопулярніших методів є медикаментозний аборт (таблетками міфегин, міфепристон, міфепрекс, міропристон), який проводиться у термін до 7 тижнів вагітності.

Медикаментозний аборт (МА) — це метод переривання вагітності за допомогою лікарських засобів. Найбільш ефективною схемою у всьому світі визнано використання двох препаратів: міфепристона (конкурентного інгібітору прогестерону) і мізопростолу (простагландину Е2), який безпосередньо призводить до експульсії плідного яйця — це і є, так звані таблетки для переривання вагітності.

Впровадження методу МА в клінічну практику надає можливості альтернативи хірургічному перериванню небажаної вагітності, розширює вибір як для медичних працівників, так і для пацієнток, дозволяє більш індивідуально підійти до проблеми в кожному конкретному випадку. Зокрема, застосування МА дозволяє уникнути ризиків, пов'язаних з хірургічним втручанням і анестезією, виключити можливість інфекційних ускладнень, в тому числі гепатитів В, С, ВІЛ-інфекції, зменшити антибіотикотерапію.

І все ж, при всіх позитивних сторонах, у медикаментозного методу переривання є одне значуще обмеження — медикаментозний аборт можна проводити до 7 тижнів вагітності по УЗД. У разі якщо термін вагітності більше вищевказаного, краще вдатися до методу — вакуумний аборт, який має менше ускладнень, ніж наслідки хірургічного аборту і є більш щадним методом переривання на терміні вагітності 8-12 тижнів по УЗД.

Вакуумний аборт проводять при вагітності терміном до 12 тижнів. Це менш травматичний вид переривання, але він вже передбачає втручання в матку. Вакуумна аспірація має на увазі евакуацію вмісту порожнини матки через пластикову або металеву канюлю, приєднану до джерела вакууму. Вакуум-апарат створює рівномірний негативний тиск в порожнині матки, який сприяє мимовільному відділенню плідного яйця, незалежно від його локалізації. Небезпека нанесення механічної травми при цьому зводиться до нуля, так як стінки матки при невеликому терміні вагітності понад пружні і еластичні, а порожнина матки ще мало збільшена. Процедура переривання займає приблизно 3-10 хвилин. Повнота евакуації підтверджується при огляді аспірованої тканини.

Можливі ускладнення вакуумного аборту:

 • тягнучі болі внизу живота;
 • ризик висхідної інфекції і як наслідок — запальні захворювання статевих органів;
 • неповний аборт і як наслідок — прогресуюча вагітність;
 • кровотеча — частіше обумовлена недосвідченістю лікаря, який може травмувати шийку матки або саму матку.

Вакуумну регуляцію, як варіант вилучення ембріона, вибирають пацієнтки, які бояться можливих болів, що виникають при медикаментозному аборті або мають протипоказання до застосування аборту таблетками, а також в разі, якщо термін вагітності більше 7 тижнів.

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

Необхідно знати, що будь-яка приватна клініка повинна мати акредитацію, в якій вказується перелік медичних послуг, дозволених Міністерством охорони здоров'я в цій клініці, зокрема, послуга «медикаментозний аборт», якщо клініка має тільки ліцензію, але не має акредитації, в ній заборонено проводити аборт.
Вартість медикаментозного переривання вагітності в клініках Києва коливається приблизно від 2000 до 3500 гривень. Причому, найчастіше в ціну аборту може бути включена одна консультація акушера-гінеколога, перше УЗД, вартість таблеток для переривання. В результаті, відвідавши клініку виявляється, що Вам потрібно буде додатково сплатити ще різні процедури і додаткові консультації, контрольне УЗД і т.д. Тому, перед тим як відвідати клініку, дізнайтеся, якою буде остаточна ціна повного пакета послуги.

Щоб уникнути ускладнень, будь ласка, читайте наші статті, ставте питання по медикаментозному аборту і вакуумному аборту або читайте відгуки — ми будемо раді Вам допомогти!

УВАГА!

Почастішали випадки обману пацієнтів: з пошуку в Google, в рекламі сайту будь-якої клініки Ви бачите, що вартість послуг, наприклад 1800 грн., заходите на сайт — там вже стоїть більша вартість, далі — ще більше, телефонуєте — виявляється, що і ця вартість не остаточна. Наша порада: якщо клініка не вказала чітку вартість процедури і по телефону від Вас приховують будь-які подробиці з приводу додаткових послуг, задумайтеся — чи варто звертатися в таку клініку!

Вартість аборту в Києві

Моніторинг цін в клініках по вартості аборту в місті Київ в залежності від методу переривання і термінів вагітності:

 • медикаментозний аборт коштує від 2000 до 7000 грн. в залежності від клініки Києва;
 • вакуумний аборт або міні аборт в Києві (вакуум регуляція) від 2000 до 5000 грн.
Якщо Ви вже визначилися з вибором клініки, лікаря і т.д., дізнайтеся у них всі нюанси з приводу того, як буде відбуватися медаборт: які дії будуть виконані, якщо виникнуть ускладнення після медикаментозного аборту, чи є в клініці операційна з відповідним обладнанням та умовами для хірургічного втручання, чи має клініка дозвіл (ліцензію) для проведення таких процедур, чи потрібно буде сплачувати за ці послуги додатково?

Остерігайтеся клінік і лікарів-гінекологів, які використовують незареєстровані в МОЗ України Міфепристон і Мізопростол.

Ефективність медикаментозного аборту

Успішний таблетований аборт визначається як повне переривання вагітності без необхідності в хірургічному втручанні. Ефективність медикаментозного аборту становить 95-98% на ранніх термінах вагітності (до 7 тижнів вагітності по УЗД). Є дані, що при більш пізніх строках метод теж працює, але ефективність його знижується, причому — чим більше термін вагітності, тим менше відсоток ефективності.

Переваги медикаментозного аборту:

 • має високу ефективність (до 98,6%) і безпеку;
 • дозволяє здійснювати переривання вагітності на ранній стадії;
 • не вимагає застосування анестезії та хірургічних втручань;
 • виключає травматизацію шийки матки та ендометрію;
 • зберігає порожнину матки;
 • виключає небезпеку занесення інфекції, розвитку спайкового процесу, непрохідності маткових труб;
 • є найкращим методом переривання вагітності у молодих жінок, які ще не народжували;
 • добре переноситься пацієнтками, які негативно ставляться до аборту;
 • викликає помірні болі та маткові скорочення;
 • не впливає на подальшу репродуктивну функцію жінки, зводить до мінімуму ризик після абортного безпліддя;
 • немає розвитку психологічної травми.

Можливі ускладнення медикаментозного переривання вагітності:

 • прогресування вагітності внаслідок так званого неповного аборту, тобто не відбулося відторгнення плідного яйця;
 • маткові кровотечі, що вимагають лікарського втручання;
 • біль в ділянці живота;
 • нудота і блювота.

Невдача методу можлива у 2-5% випадків і залежить від деяких індивідуальних особливостей організму жінки та індивідуального стану її здоров’я. Невдачею методу вважається не перервана вагітність, частковий вихід плідного яйця, кровотеча. У разі неефективності методу вдаються в основному до вакуумної регуляції, рідше до хірургічного видалення ембріона.

Бажано, щоб після процедури медикаментозного переривання Ви були під наглядом лікаря — аж до відновлення нормального менструального циклу. Статевим життям після медикаментозного аборту можна починати жити приблизно через 7-14 днів, але бажано ввести в інтимне життя ефективні контрацептивні засоби: бар'єрні, гормональні, або оборотну контрацепцію тривалої дії (внутрішньоматкову спіраль).

Ми чудово розуміємо, що для більшості жінок рішення зробити аборт є складним вибором і важким кроком. Але якщо рішення прийнято остаточно, вкрай важливо не відкладати його «на потім», не займатися «самолікуванням», а своєчасно звернутися до професіоналів і спокійно, без наслідків пройти процедуру і не робити більше помилок. Пам'ятайте, що після 12 тижнів вагітності дозвіл на виконання процедури аборту можна отримати у виняткових випадках і тільки за медичними показаннями!

Чи можна отримати професійно проведену процедуру переривання за невеликі гроші?

«MedAbortHelp» ламає всі стереотипи про те, що «дешеве» не може бути якісним. Просто зверніться до нас за допомогою!

Чи потрібно заборонити робити аборти в країні?

Ми проти заборон абортів, тому що заборони призводять до зворотнього ефекту і це показує статистика сусідніх країн, в яких заборонено аборт. Не заборона абортів повинна бути основоположною дією, а популяризація контрацепції, здорового способу життя, нормальних довірчих стосунків чоловіка і жінки.

І наостанок запам'ятайте просту істину: «Краща профілактика абортів — надійна контрацепція».

Джерела:
(1) ВООЗ. Безпечний аборт: рекомендації для систем охорони здоров'я з питань політики і практики. — 2-е вид. — 2012 р.
(2) Вікіпедія. Медикаментозний аборт.
ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ СЬОГОДНІ


КЦ "MedAbortHelp"

м. Київ, вул. Старокиївська, 9